Sıkça Sorulan Sorular

Yenilebilir çiçekleri nasıl saklamalıyım?

Yenilebilir çiçekleri kendi kabında buzdolabınızda saklamalısınız. Kabın ağzı kapalı olmalıdır. Kullanmadan önce de soğuk su dolu bir kapta birkaç dakika bekletirseniz  capcanlı bir hale gelirler

Yenilebilir çiçekler kaç gün dayanır?

Yenilebilir çiçeklerin tamamı 10 güne kadar buzdolabınızda dayanabilir, bazı çeşitlerde bu süre daha da artabilir. Açıkçası taze bir yeşillik için tam bir süre vermek doğru değil. Siz ona ne kadar iyi bakarsanız o kadar çok dayanacaktır.

Yenilebilir çiçekleri buzluğa koyabilir miyim?

Yenilebilir çiçekleri tekrar kullanmak için buzluğa koymayın, çünkü çözüldükten sonra kullanılamaz hale gelirler. Ancak isterseniz kalan çiçeklerinizle dekoratif buz küpleri yapıp bu küplerle içeceklerinize renk katabilirsiniz.

Neden çiçek yiyeyim?

Yenilebilir çiçek kavramı modern bir kavram gibi gözükse de Osmanlı saraylarından beri kültürümüzde var olan bir şey. Tıpkı gül reçeli gibi. Bir çiçek hem lezzetli ve güzelse, hem de sağlığa faydalı onca besin içeriyorsa neden yemeyelim ki?

Yenilebilir çiçekleri yıkamalı mıyım?

Biz Mimi’de çiçeklerin uzun süre dayanabilmesi için onları yıkamadan  paketliyoruz. Her ne kadar hiçbir tarım ilacı içermese de, sağlıklı ve hijyenik bir ortamda paketlenseler de tüketmeden önce hafifçe yıkamanızda fayda var.

Yenilebilir çiçeklerden ne kadar tüketmeliyim?

Yenilebilri çiçekler tek başlarına bir diyetin parçası değildirler. Sizlere sunulan paketler genel olarak 2-10 porsiyon yiyeceğe göre ayarlanmıştır. Her gıdanın olduğu gibi yenilebilir çiçeklerin de aşırı tüketilmesi sağlık sorunlarına yol açabilir. Ancak belirtilen porsiyonlarda kullanımına dair sorun gözlemlenmemiştir.

Yenilebilir çiçekleri hamileler ve çocuklar tüketebilir mi?

Hamileler ve 4 yaş altı çocukların herhangi bir besini tüketmeden önce doktorlarına danışmalarını öneriyoruz. Daha fazla bilgi için sitemizdeki yasal uyarılar bölümünü inceleyebilirsiniz

Mikro yeşillikleri nasıl saklamalıyım?

Mikro yeşillikler saksılarında canlı halde size gelir. Yapmanız gereken onları buzdolabında saklamak. Buzdolabına koymadan önce diplerinde yeteri kadar su olup olmadığını kontrol edin. Dipleri ne kadar nemli ise o kadar uzun süre dayanacaklardır.

Mikro yeşillikler daha fazla büyür mü?

Mikro yeşillikleri ışığa ve ideal sıcaklığa maruz bırakırsanız bir miktar daha büyürler. Ama yetişkin bitki haline gelebilmeleri için mutlaka besin almaları lazım. Bunu deneyebilirsiniz ama açıkçası mikro yeşilliklerin canlı bir şekilde sunulmasının esas amacı onları  büyütmeniz değil, kullanacağınız ana karar taze kalmalarını sağlamaktır. 

Mikro yeşillikler özel tohumlar mı yoksa normal tohumlar mı?

Mikro yeşillikler tamamen normal tohumlardan yapılır. Yani bu tohumlar toprağa ekilselerdi büyüyüp tekrar yeni tohumlar üretebilirlerdir. Sizin için çimlenme oranları en yüksek, en kaliteli ve en doğal tohumları özenle seçiyoruz. Hiçbir ürünümüzde kimyasal kaplama ve tarımsal ilaçlı tohum kullanmıyoruz.

Mikro yeşillikleri toprağa eksem çıkar mı?

Evet çıkar, ama onlarca tohumdan sadece en güçlü olan 1-2 tanesi hayatta kalır. Çünkü bitkilerin büyüyebilmesi için daha çok alana ihtiyaçları vardır.

Mikro yeşillikleri kestikten sonra yerine yenisi çıkar mı?

Hayır çıkmaz. Yan sürgünleri olmadan kesilen bitkiler tekrar büyüyemez. Mikro yeşilliklerin canlı bir şekilde sunulmasının esas amacı büyütmeniz değil, kullanacağınız ana karar taze kalmalarını sağlamaktır.

Mikro yeşillikleri yıkamalı mıyım?

Mikro yeşilliklerimiz hiçbir şekilde tarımsal ilaç /pestisit içermese de, hijyenik bir ortamda ambalajlanıp size gönderilse de yine de tüketmeden önce yıkamanızı tavsiye ediyoruz.

Ürünleri nasıl kargoluyorsunuz?

Pazartesi- Cuma günleri arası saat 12:00 ye kadar verilen siparişlerinizi aynı gün kargoya veriyoruz. Haftasonu ve tatil günleri verilen siparişleri bir sonraki iş gününde işleme alıyoruz.

Kargom kaç günde ulaşır?

İstanbul’a 300 km’ye kadar olan mesafeler 1 günde diğer şehirler 2 günde ulaşır. Bu süreler sadece bilgi amaçlı olup Kargo firmalarının dönemsel yoğunluğuna göre zaman zaman değişiklik gösterebilir.

Acil bir etkinliğim var size önceden  sipariş vermeyi unutmuşum. Siparişimi bana en hızlı nasıl ulaştırabilirsiniz?

İstanbul içerisindeyseniz acil gönderim hizmetimizden faydalanabilirsiniz. İstanbul dışında iseniz siparişinize özel bir gönderim organizasyonu için bizimle önceden iletişime geçebilirsiniz.

Kapıda ödeme yapabilir miyim?

Ürünlerimiz kolay bozulma riski olan gıda ürünleri kategorisine girdiği için siparişlerinizi zamanında teslim alma sorumluluğunu size bırakıyoruz. Bu yüzden kapıda ödeme seçeneği sunamıyoruz.